Logo Eko Ostrowiec UM OSTROWIEC

bądź eko-logiczny

Aktualności

2017.03.17

„Godzina dla Ziemi” to wyjątkowa akcja społeczna, która co roku jednoczy miliony ludzi na całym świecie. W zeszłym roku wśród osób zaangażowanych w to niezwykłe wydarzenie znaleźli się mieszkańcy 178 państw świata, a ponad 12 700 instalacji rozświetlających zabytki i pomniki zostało wyłączonych w symbolicznym geście troski o planetę. W akcji wzięło udział 75 polskich miast.

Tegoroczna edycja Godziny dla Ziemi WWF odbędzie się pod hasłem „Godzina dla Wisły”. Wisła to Królowa Polskich i Europejskich rzek – jako jedyna z dużych europejskich rzek zachowała swój naturalny charakter na odcinku ponad 400 km. Jej liczne wyspy stanowią dom dla kolonii mew i rybitw. Jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli Polski i skarbem przyrodniczym na skalę Europy, który wszyscy powinniśmy chronić. „Godzina dla Ziemi” to jedyna cykliczna i masowa akcja, która zwraca uwagę milionów ludzi na świecie na to, że ochrona środowiska to przede wszystkim zmiana naszych codziennych nawyków i przyzwyczajeń, gdyż to właśnie one mają kluczowe znaczenie dla stanu środowiska.

Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w akcji poprzez wyłączenie światła w Państwa domach i mieszkaniach na jedną, symboliczną godzinę, jak również do włączenia się w proponowaną akcję.

Szczegóły przedsięwzięcia są dostępne na stronie organizacji ekologicznej WWF www.godzinadlaziemi.pl

Zgaś światło – 25 marca 2017 o godz. 20.30

Włącz się do zmian!

Godzina dla Ziemi 2017

Godzina dla Ziemi 2017/

 

do góry